Program víkendu 11. – 12.5.

Dorost hraje v neděli doma. Áčko jede do Třebíče a béčko čeká cesta do Rovečného.

Víkendové boje otevřou v sobotu v 10:00 mladší žáci (6., 13:36, 6 bodů), kteří se ve Velkém Meziříčí utkají s tamním béčkem (3., 57:29, 19 bodů). Domácí jsou jasným favoritem, ale hosté, kteří se na jaře zvedají, nedají svoji kůži lacino.

Mladší přípravka hraje v sobotu miniturnaj v Nové Vsi, kde se od 10:10 utká se Svratkou a poté v 11:20 s domácím celkem.

Áčko (10., 36:45, 23 bodů) se v sobotu od 16:30 představí na půdě nevyzpytatelné rezervy Třebíče (12., 34:52, 16 bodů). Třebíčský fotbal je v krizi a prioritou je záchrana áčka v krajském přeboru. To se nachází na nelichotivém předposledním místě, které může být za určitých okolností sestupové. A právě áčko hraje o den později klíčové utkání s rezervou Velkého Meziříčí, která je lepší pouze o skóre. Tamní áčko trápí velké zdravotní problémy, a tak je velkou hádankou v jaké sestavě se domácí představí. O minulém víkendu nastoupilo za oba třebíčské týmy šest stejných hráčů, z toho pět v základních sestavách.

Béčko Třebíče střelecky táhnou mladé pušky Maleta a Vojtěch Bence, když oba hráči vstřelili sedm branek. Mladé mužstvo Třebíče se na podzim v Radešínské Svratce ukázalo jako tým dvou tváří, který byl po poločase zralý na ručník, ale ve druhé půli se zvedl a srovnal. Třebíč nakonec přišla o bod v poslední minutě utkání. Třebíčští v minulém kole překvapili, když vyhráli v Budišově 3:2. Třebíč si také přeložila poslední kolo na středu 8. května, kdy přivítala Dukovany a prohrála 2:3 (0:2).

Radešínce se hrubě nevyvedl domácí duel s Jemnickem a ztracené body z domácího prostředí je třeba získat zpět. Svratečtí přišli o Martina Mužátka, který si zlomil ve zmíněném zápase žebro a dost možná pro něj sezóna skončila. Zbytek kádru by měl být zdravotně v pořádku. Na hokejové turné do Bratislavy vyráží kouč Pavel Kříž, kterého v Třebíči nahradí asistent Novák.

Utkání řídí trojice Půlpán – Šrámek, Vašíček. Delegátem je pan Bobek.

Vzájemné zápasy:

RS – Třebíč B 3:2 (2:0) 8. Pekárek, 10. Plhal, 90. (+1) Šacl M. – 60. Hrbáček, 90. Lorenc

Dorost (10., 30:50, 16 bodů) hraje v neděli v 10:30 doma s Předínem (7., 40:32, 23 bodů). Svratecké naděje zvládly dva těžké venkovní zápasy s plným počtem bodů a teď je potřeba získané body potvrdit na domácím hřišti, kde to mladíkům zatím moc nejde.

Starší žáci (4., 20:11, 13 bodů) se po prohře v Bohdalově propadli tabulkou a o návrat na stupně vítězů budou bojovat s Dolními Heřmanicemi (2., 32:10, 15 bodů). Hraje se v neděli od 13:30 v Bohdalci.

Béčko (3., 24:20, 18 bodů) jede v neděli do Rovečného (8., 15:24, 6 bodů), kde se začíná hrát v 16:30. Hosté jsou proti poslednímu celku tabulky favoritem, ale to byly i Počítky, které před týdnem v Rovečném ztratily body za remízu. O to víc mrzí remíza béčka Radešínky ve Vlachovicích.