Ostudný debakl v Novém Městě na Moravě

Áčko nejelo na půdu lídra soutěže s přehnanými ambicemi, ale devět branek v jeho síti překonalo i ty nejčernější scénáře.

SFK Vrchovina B – RS 9:1 (6:0)

10. Slavíček, 31. a 73. Šmída, 32. Bača, 35. a 36. Blažíček R., 39. Boušek, 47. Sláma, 90. Polnický – 54. Plhal

Sestava: Petr, Smejkal, Drdla, Janů (28. Dvořák L.), Josífek (46. Dvořák J.), Starý, Skryja, Jinek (71. Pulkrábek), Novotný, Plhal (71. Buřval), Šoustar

Domácí mohli jít do vedení už ve 3. minutě, ale Švanda trefil z hranice vápna jen břevno. Série rohů domácího celku skončila brankou v 10. minutě, když Slavíček po Bouškově rohu předskočil Drdlu – 1:0. Na druhé straně zkoušel Skryjovu pozornost z úhlu Plhal. Hostujícího brankáře Petra protáhl z přímého volného kopu Polnický a po Slavíčkově pohotové bombě, která mířila mimo, se Petr jen ohlédl. Ve 31. minutě Petr zbytečně vyrazil centr ke Šmídovi a ten neměl problém skórovat – 2:0. Hned na to se po akci zleva prosadil Bača – 3:0. V 35. minutě pláchl Starému podél koncové čáry Radek Blažíček a hledal své spoluhráče před bránou. Míč se k němu odrazil zpět před prázdnou bránu a bylo zaděláno na debakl – 4:0. Hned na to ten samý hráč zůstal nekrytý na hranici velkého vápna a hosté tahali míč ze své sítě popáté – 5:0. Zmar hostů dokonal Boušek, který v souboji jeden na jednoho přehrál Drdlu a sám před Petrem se nemýlil – 6:0.

Hned po pauze využil zmatků před bránou hostů důrazný střídající Sláma – 7:0. Chvíli na to pálil Polnický z voleje mimo a Slavíček na přední tyči parádní šajtlí orazítkoval spojnici. V 54. minutě se sražená střela Josefa Dvořáka dostala k Plhalovi a ten míč uklidil do prázdné brány – 7:1. V 73. minutě centroval Liška a Šmída hlavičkoval přesně – 8:1. Zmar hostů dokumentovala 80. minuta, kdy se ze souboje mezi Starým a Polnickým odrazil míč do šibenice hostující brány – 9:1.

Martin Mužátko (trenér): Z osmi zápasů jsme čtyřikrát odešli s debaklem a vždy je to jako přes kopírák. Po první brance ještě hrajeme, ale jak dostaneme druhou, tak sklopíme hlavy a sesypeme se. Stejně jako při minulých náložích na nás platila rychlá hra směrem dopředu, kterou nejsme schopni zachytávat. Mrzí mě, že jsme na hřišti nepůsobili jako tým, ale jako banda jednotlivců, která není schopna plnit základní pokyny. Po zápase padlo v kabině spoustu podnětných slov a bude to jen o tom, jak si to každý přebere.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.