Radešínka smolně padla

Sudí Doskočil poslal domácí přísně do desíti. I tak byla Radešínka po přestávce lepší, ale nakonec si vstřelila vlastní branku.

Radešínská Svratka – Počítky 2:3 (2:2)

16. Jinek, 20. Pekárek – 22. a 41. Jurnečka, 80. Starý (vlastní)

Sestava: Chrást – Smejkal, Drdla, Starý, Josífek (80. Buřval), Skryja, Novotný, Jinek (74. Dvořák L.), Pekárek (85. Šoustar), Plhal (71. Dvořák J.)

Hned v úvodu hledal Starý Plhala, ale ten na míč nedosáhl. Poté hosté převzali iniciativu, ale tlak v šanci nepřetavili. Ve 14. minutě pálil po rohu Starý, ale Pekárek míč nedorazil. Chvíli na to vybojoval míč Novotný a Josífek našel Jinka, který pálil přesně k tyči – 1:0. Srovnat mohl Filippi, ale střílel mimo. Poté Drdlův nákop prodloužil Plhal a Pekárek dostal hlavou míč do sítě – 2:0. Hned na to srovnal parádní střelou Jurnečka – 2:1. Ve 28. minutě hledal Pekárek spoluhráče před bránou, ale Jinek ani Plhal na jeho nabídku nedosáhli. Poté byl po standardce ve vápně stažen Starý, ale píšťalka sudího zůstala němá. Pět minut před pauzou Drdla v souboji s unikajícím Filippim fauloval a sudí Doskočil vytáhl první kartu v zápase, a to rovnou červenou. Z následné standardky střílel Jurnečka a po teči ve zdi do proti pohybu brankáře srovnal – 2:2.

Domácí byli i v deseti lepším celkem. Z úhlu střílel tvrdě Janů a hned na to Josífek pálil z vápna nad bránu. Poté zkoušel štěstí Pekárek, ale Štryncl byl pozorný. Poté fauloval Jurnečka tvrdě Josífka, ale místo druhé žluté karty mu sudí Doskočil pouze domlouval. O jeho kvalitě svědčí i to, že do zápisu nezapsal ani první žlutou kartu. V 66. minutě vyslal Jinek do brejku Plhala, ale jeho zakončení zblokoval hostující bek. Chvíli na to centroval Ločárek a málem překvapil Chrásta, když míč skončil na břevně. Poté byl v šanci Filippi, ale domácí brankář ho vychytal. V 80. minutě si centr z pravé strany před dobíhajícími hráči Počítek srazil do své brány Starý a hosté vedli – 2:3. Bláznivý závěr další branku nepřinesl. V samotném závěru si sudí Doskočil mohl vybrat, zda pískne penaltu pro domácí za jasnou ruku nebo následný šlapák na Skryju. Do píšťalky sice písknul, ale znamenalo to k překvapení všech konec zápasů. Avizované tři minuty se nenastavovaly.

Martin Mužátko (trenér): Škoda, že jsme nešli do kabin s vedením. Hosté šťastně srovnali před přestávkou z přímého kopu hned po červené kartě, která bylo hodně přísná. Ve druhé půli jsme podali heroický výkon, ale byli jsme oceněni jen tím, že jsme si dali vlastní gól. Sudí neposlal hosty do deseti ani nám v závěru nepískl jasnou penaltu. Štěstí nám nejde naproti, ale pokud budeme hrát takhle, tak se to zlomí.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.