Program víkendu 22. – 23.8.

Áčko jede bojovat do Měřína. Začíná dorost s béčkem.

Béčko začíná sezónu v sobotu v 16:30, kdy v RS přivítá rezervu Bobrové.

Soutěž začíná i dorostu. Ten se v úvodním kole krajského přeboru představí proti Chotěboři. Hraje se v neděli v 10:30 v Nové Vsi.

Áčko hraje v neděli v 16:30 v Měříně, kde se po nepovedeném vstupu do soutěže pokusí urvat první body. Měřínští jsou v posledních letech jedním z tradičních soupeřů Radešínky. Domácí celek, který je považován za černého koně soutěže, vstoupil do soutěže výhrou nad Počítkami. V minulém kole měřínští narazili v Budišově. Z duelu si kromě Sedláčkem zraněného Koudely odnesli i dvě červené karty, a to pro hrajícího kouče Kružíka a střídajícího Poláka. Měřínu se nedařilo v koncovce a z Budišova odjel s těsnou prohrou.

Měřín se tradičně spoléhá na fotbalisty, kteří prošli Velkým Meziříčím. Hrůzu budí ofenzivní esa Polanský s Beranem, která pravidelně zaměstnávají soupeřovi obránce. Muziku ve středu pole tvrdí důrazný Souček a obranu diriguje zkušený Netolický.

Radešínka se nepoučila ze zápasu v Koutech a i v domácím zápase se Želetavou hrubými chybami dovolila soupeři odskočit do velkého náskoku. Po prvním poločase nebylo co řešit, ale dobrým znamením je to, že tým druhý poločas nezabalil, dostával se do šancí a nakonec alespoň jednou skóroval.

Vzájemná bilance:

Měřín – RS 3 – 2 – 2 18:16

Střelci:

3x Bublán, Souček a Šoukal – 6x Plhal, 2x Mužátko a Pekárek

Vzájemné zápasy:

18.8. 2019 Radešínská Svratka – Měřín 1:1 (1:1) 28. Plhal – 27. Polanský

10.6. 2018 RS – Měřín 4:2 (0:1) 52. a 65. Plhal, 62. Gabriel, 79. Mužátko – 2. Souček, 89. Kružík

22.10. 2017 Měřín – RS 4:3 (2:2) 11. Kožený, 40. Beran, 72. a 77. Souček – 6. Drdla, 43. Janů, 59. Starý (p)

22.4. 2017 RS – Měřín 3:0 (2:0) 36. a 43. Plhal, 90. Dostál

4.9. 2016 Měřín – RS 6:2 (4:1) 8., 20. a 30. Bublán, 23. Procházka, 52. a 84. Šoukal – 38. Plhal, 62. Pekárek

30.4. 2016 RS – Měřín 1:1 (0:1) 67. Mužátko – 15. Šoukal

20.9. 2015 Měřín – RS 4:2 (1:0) 40. Řezníček, 68. Sýkora, 85. a 86. Crkal – 65. Šebek (p), 75. Pekárek